3. ročník dne řemesel a tvoření.
Den s výnosem pro Dr. Klauna (Chance4Children)
Zde si jen nedíváte, zde můžete sami zkoušet tvořit....
Čeká vás mnoho zajímavého jako například: ukázky a možnost vyzkoušení výtvarných dílen (práce se dřevem, mozaika, keramika, pekaři, sýraři...představí se Sociálně terapeutická dílna Zahrada Kladno, Canisterapie Kladno,...
Na podiu se také bude dít zajímavý program...ukázka a výuka stepu, mažoretky, bubnování, žonglování, čeká nás vystoupení členů divadla Sklep: zazpívá nám Lenka Vychodilová alias Lemura za doprovodu Vladimíra Výtisky a Járy Vaculíka...to vše a mnoho dalšího..
Výše vstupného je dobrovolná a celá vybraná částka bude na konci dne sečtena a na místě odevzdána nadaci Dr. Klaun.
Program Dr. Klaun je první a originální klaunskou iniciativou v České republice – již od roku 1999!
Program Dr. Klauna velmi doporučuje Jana Vítová, hlavní psycholog dětské hematologie a onkologie v motolské nemocnici. Říká:
„Jménem našich pacientů, dětí na oddělení hematologie a onkologie, bychom rádi srdečně poděkovali za Vaši dlouhodobou spolupráci. Vaše velmi zábavné programy pro děti se již staly nedílnou a vysoce kvalitní součástí naší psychologicko-sociální péče o mladé pacienty na naší klinice.“
SMÍCH UZDRAVUJE!
„Smích je nejlevnější a nejúčinnější všelék, který činí divy.“
(Bertrand Russel)
„Starat se o bližní nejen zlepší náladu, ale i svět.“
(Dr. Patch (Flastr) Adams)
Iniciativa Doktora Klauna již od jara roku 1999 aktivně pomáhá hospitalizovaným dětem v České republice při překonávání traumatu z dlouhodobého pobytu v nemocničním prostředí.
V rámci programu Doktora Klauna, inspirovaného výzkumem Dr. Huntera „Flastra“ Adamse ve Spojených státech, pracuje tým nadšených klaunů ruku v ruce s lékaři a zaměstnanci dětských onkologických klinik a oddělení. Práce a výzkum Dr. Adamse si vysloužila celosvětový ohlas a byla zvěčněna filmem „Doktor Flastr“ s Robinem Williamsem v hlavní roli.
Dobrá nálada, smích a chichot obklopují naše klauny, kamkoli přijdou. Léčba smíchem napomáhá přirozeným uzdravujícím procesům malých pacientů. Dovoluje jim zapomenout na jejich kolikrát nevyléčitelné choroby a cizí nemocniční prostředí, ve kterém se ocitli.